Gdzie na narty?

Jak spędzać aktywnie czas w Zakopanem?

Zakopane i Podhale to jeden z najpopularniejszych zimowych regionów w Polsce. Zakopane, czyli miasto leżące u podnóża Tatr nazywane jest zimową stolicą Polski. Jest tam wiele miejsc, które pozwolą nam na satysfakcjonujące uprawianie zimowych sportów, m.in. jazdę na nartach. 

Polana Szymoszkowa

Jeden z większych stoków narciarskich dostępnych dla entuzjastów jazdy na nartach i snowboardzie. Położony blisko centrum Zakopanego, przy ulicy Powstańców Śląskich.

Lokalizacja stoku na grzbiecie Gubałówki zapewnia zapierające dech w piersiach widoki podczas zjeżdżania. Z Polany Szymoszkowej rozpościera się widok na południową ścianę Tatr, m.in. na monumentalny masyw Giewontu. Istnieje wybór trzech rodzajów tras w zależności od stopnia zaawansowania narciarzy. Na szczyt stoku zostaniemy przetransportowani kolejką krzesełkową.

Przy stoku funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu, karczma oraz duży, szeroki parking.

Nosal

Centrum narciarskie Nosal oferuje ciekawą ofertę dla spragnionych zimowego szaleństwa na nartach.

Zlokalizowany u podnóża szczytu Nosal przy Drodze Oswalda Balzera. Decydując się na ten stok, mamy do dyspozycji kilka tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Dla początkujących narciarzy funkcjonuje szkoła narciarska Strama.

Dla nieposiadających własnego sprzętu działa wypożyczalnia sprzętu oraz odzieży sportowej.

Po udanym i pełnym wrażeń dniu spędzonym na stoku, możemy udać się do karczmy Nosal znajdującej się tuż obok.

Kasprowy Wierch

Stacja narciarska Kasprowy Wierch to pozycja dla doświadczonych narciarzy. Stok ten dysponuje dwiema trasami narciarskimi o dużej różnicy wysokości (trasa do Hali Gąsienicowej ponad 300 m, a trasa do Hali Goryczkowej ponad 600 m). Obie trasy są strome (nachylenie rzędu 30%).

Na stoku funkcjonuje kolej krzesełkowa o dosyć dużej przepustowości. Ze względu na duże zainteresowanie usługami kolei linowej na Kasprowy Wierch, warto udać się na szczyt z samego rana, bądź dokonać rezerwacji biletów przez Internet.

Na Kasprowym Wierchu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska, a także restauracja.

Ciekawostką jest fakt, że zjeżdżając na nartach ze szczytu, mamy możliwość zjazdu aż do samych Kuźnic. Wtedy długość trasy wynosi około 8 km.

Witów Ski

Jadąc w stronę Chochołowa w miejscowości Witów znajduje się kompleks narciarski Witów Ski. Będzie to ciekawa opcja, dla chcących nieco odpocząć od miejskiego zgiełku, gdyż stacja położona jest w typowo wiejskim anturażu.

Stok w swojej ofercie posiada trzy trasy w zależności od stopnia zaawansowania i doświadczenia narciarzy. Na szczyt stoku dowiezie nas kolej krzesełkowa. Obok znajduje się również wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska oraz restauracja serwująca dania kuchni polskiej a także podhalańskiej.

Zakopane i jego okolice kryją niezliczone ilości atrakcji dla wielbicieli przyrody w każdym wieku. 

Nie trzeba być mistrzem wspinaczki, aby móc docenić urodę gór. Ponieważ dostępność noclegów w mieście jest naprawdę duża, wypoczynek w stolicy polskich Tatr jest zawsze dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

UDOSTĘPNIJ TĘ STRONĘ!

© Zakopane360.com - All Rights Reserved